میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر

میکرونیدلینگ
[vc_row][vc_column][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bc80″]

یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن پوست جوان‌تر استفاده از میکرونیدلینگ‌ می‌باشد. استفاده از این روش، نه تنها باعث‌ می‌شود که پوست شما جوان‌تر بشود، بلکه‌ می‌تواند جای آکنه را درمان کند، به کاهش جای زخم کمک کند و حتی دانه‌های سرسیاه را کاهش دهد!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bcbe”]

تاریخچه میکرونیدلینگ

در سال ۱۹۹۵ دو تن از متخصصین برجسته‌ی پوست و زیبایی برای درمان جای زخم و اسکار از این روش استفاده کردند و در سال ۲۰۰۶ دکتر فرناندز برای درمان عارضه‌های پوستی و کلاژن‌سازی طبیعی پوست این روش را (با استفاده از درمارولر) به کار برد.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bcfa”]

میکرونیدلینگ چیست؟

مفهوم میکرونیدلینگ به توانایی طبیعی پوست برای بازسازی خود، زمانی که آسیب فیزیکی مانند برش یا سوختگی بوجود آمده است، پوست ساییده شده یا سایر آسیب‌ها را متحمل شده است، اشاره دارد. بلافاصله پس از آسیب به پوست، بدن ما فرایند بهبود را آغاز می‌کند و کلاژن جدید ایجاد می‌کند. میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر عمداً “آسیب سطحی” به لایه‌های خارجی پوست می‌رساند و باعث ایجاد فرایند بهبودی از جمله تولید کلاژن جدید می‌شود. نتایج تحقیقات و تجربیات نشان داده است که میکرونیدلینگ باعث کاهش جای آکنه، خطوط ظریف چین و چروک و بهبود پوست و بافت پوست افراد می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bd35″ css=”.vc_custom_1541235849416{border-radius: 3px !important;}”][vc_column ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bd77″ css=”.vc_custom_1541239285858{margin-top: 20px !important;background-color: #1972f5 !important;}”][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bdb2″ css=”.vc_custom_1541238348211{margin-bottom: 20px !important;padding-right: 10px !important;padding-left: 10px !important;}”]

میکرونیدلینگ چیست؟

مفهوم میکرونیدلینگ به توانایی طبیعی پوست برای بازسازی خود، زمانی که آسیب فیزیکی مانند برش یا سوختگی بوجود آمده است ، پوست ساییده شده یا سایر آسیب‌ها را متحمل شده است، اشاره دارد. بلافاصله پس از آسیب به پوست، بدن ما فرایند بهبود را آغاز‌ می‌کند و کلاژن جدید‌ ایجاد می‌کند. نتایج تحقیقات و تجربیات نشان داده است که میکرونیدلینگ باعث کاهش جای آکنه، خطوط ظریف چین و چروک و بهبود پوست و بافت پوست افراد‌ می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bdee” css=”.vc_custom_1541238495889{margin-top: 20px !important;}”][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67be12″]

درمارولر چیست؟

درمارولر وسیله‌ای است که امروزه برای درمان جای زخم و جای جوش و دیگر عارضه‌های پوستی و زیبایی استفاده می‌شود. این وسیله یک غلتک دسته‌دار و دارای سر چرخشی است و از سوزن‌های بسیار ریزی به ضخامت ۰٫۱ میلی‌متر و طول ۰٫۵ تا ۱٫۵ میلی‌متر تشکیل شده است. سوزن‌های استفاده شده در این وسیله از جنس استیل یا سیلیکون بوده و هر دستگاه فقط برای استفاده‌ی یک نفر می‌باشد. امروزه از این روش به خاطر مقرون به صرفه بودن آن زیاد استفاده می‌شود.

[irp posts=”1023″ name=”درمارولر یک راه مؤثر برای جوانسازی پوست صورت”]

برای میکرونیدلینگ از درمارولر استفاده می‌شود. بعد از آماده کردن و بی‌حس کردن محل مورد نظر، بین ۱۵ تا ۲۰ بار با استفاده از درمارولر که در جهت عمودی و افقی روی پوست استفاده می‌شود، در پوست خراش‌های سطحی ایجاد می‌شود. بعد از تمام شدن استفاده از درمارولر پوست کمی سفت و ملتهب می‌شود که این امری طبیعی است. بعد از چند ساعت اثر قرمزی و تورم پوست کاملاً از بین می‌رود. با ایجاد خراش‌های سطحی، بدن مجبور به ایجاد کلاژن جدید برای پر کردن آن‌ها شده و آن‌ها را درمان می‌کند. این کلاژن جدید باعث می‌شود که پوست جوان‌تر و کشیده‌تر به نظر برسد. از آنجایی که نور خورشید کلاژن را از بین می‌برد و پوست ما به طور طبیعی کلاژن کمتری ایجاد می‌کند، هرگونه مداخله‌ای که سبب افزایش تولید کلاژن می‌شود، می‌تواند پوست را جوان‌تر کند.
این روش معمولاً در یک دوره‌ی چهار تا شش جلسه انجام می‌شود که تقریباً در فاصله‌ی یک ماه از هم قرار دارند. ولی به طور معمول پس از یک یا دو جلسه شما اثرات آن را مشاهده خواهید کرد. سوزن‌ها در هر جلسه عمیق‌تر می‌شوند، زیرا پوست ضخیم‌تر می‌شود و می‌تواند آن‌ها را تحمل کند. شما می‌توانید از درمارولر در خانه نیز استفاده کنید. استفاده از آن کاملاً بی‌خطر و بدون عوارض می‌باشد. فقط توجه داشته باشید قبل استفاده در خانه حتماً دستگاه را ضد عفونی کرده و نکات بهداشتی را رعایت کنید.
در خصوص استفاده از این روش موضوعی که باید در نظر گرفته شود این است که اگر عفونت‌های فعال، ضایعات یا هرگونه مشکلات زخم را داشته باشید، این کار را نباید انجام دهید. زیرا استفاده از این وسیله پوست را ملتهب کرده و می‌تواند به پخش شدن عفونت در پوست منجر شود.
پس از استفاده از درمارولر، می‌توان از سرم‌های افزایش‌دهنده‌ی کلاژن استفاده کرد. اگر پوست حساس دارید، هنگام استفاده از سرم‌های موضعی پس از درمان، باید بسیار مراقب باشید. پوست شما بعد از درمان حساسیت بیشتری خواهد داشت، زیرا ملتهب است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle” ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67be54″][vc_column][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67be92″]درمارولر و جوان سازی پوست[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67becc” css=”.vc_custom_1541238860827{margin-top: 20px !important;}”]

خطرات میکرونیدلینگ

این روش برای افرادی که دنبال یک روش راحت با ریسک کم و بهبودی کوتاه‌مدت می‌باشند، گزینه‌ی مناسبی است. خطرات ناشی از استفاده از این روش بسیار کمتر از بسیاری از درمان‌های دیگر پوست مانند تزریق چربی یا درمان با لیزر است. این روش مؤثرتر از درمان‌های تهاجمی‌تر برای آکنه است.
با این حال، مانند هر روش دیگری میکرونیدلینگ در صورتی که درست و صحیح استفاده نشود، می‌تواند عوارضی از جمله خونریزی، کبودی، عفونت، زخم، و مشکلات پوستی را ایجاد کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bf06″ css=”.vc_custom_1541238963147{margin-top: 20px !important;background-color: #e61874 !important;}”][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bf40″ css=”.vc_custom_1541239023296{margin-bottom: 20px !important;padding-right: 6px !important;padding-left: 6px !important;}”]

شما بعد از استفاده از درمارولر می‌توانید به راحتی به فعالیت‌های روزانه‌ی خود بپردازید و سرکار بروید. تا ۳روز بعد از درمان از لوازم آرایش استفاده نکنید. تا یک روز حمام و سونا نروید. التهاب و قرمزی در محل درمان شایع است، تا زمانی که این علائم وجود دارد از کرم ترمیم‌کننده استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67bfc6″ css=”.vc_custom_1541239096467{margin-top: 20px !important;}”]

مراقبت‌های پس از درمان

مدت زمان درمان و میزان بهبودی به نوع پوست، مشکل و شدت آن بستگی دارد. تولید کلاژن برای مدت زمان طولانی باعث بهبود و درمان عارضه و مشکل پوستی می‌شود. برای درمان جای جوش‌های کم و محدود به ۳ یا ۴ دوره‌ی درمانی احتیاج است تا بهبودی حاصل شود.
شما بعد از استفاده از درمارولر می‌توانید به راحتی به فعالیت‌های روزانه‌ی خود بپردازید و سرکار بروید. تا ۳روز بعد از میکرونیدلینگ از لوازم آرایش استفاده نکنید. تا یک روز حمام و سونا نروید. التهاب و قرمزی در محل درمان شایع است، تا زمانی که این علائم وجود دارد از کرم ترمیم‌کننده استفاده کنید. بعد از درمان می‌توانید از کرم‌های موضعی استفاده کنید. حتماً از کرم و لوسیون‌های ضد آفتاب استفاده کنید و در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید. به مکان‌های خیلی خشک نروید و سیگار نکشید، زیرا ممکن است پوست حساسیت نشان داده و در روند درمان اخلال ایجاد شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text hidden_markup_01=”” ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5be42ec67c001″][ratings][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
X