چگونه شکم و کمری باریک داشته باشیم؟

گن لاغری

بهترین روش برای داشتن شکم و کمر باریک

برای از بین بردن چربی کمر و شکم شما می‌توانید از چند روش استفاده کنید. یک روش ورزش و رژیم غذایی و دیگری استفاده از محصولات لاغری می‌باشد. در ادامه به بررسی هر دو روش می‌پردازیم.
داشتن چربی اضافه علاوه بر این که ظاهر ناخوشایندی برای شما ایجاد می‌کند، می‌تواند شما را مستعد ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل مشکلات قلب و عروقی بکند.
خوشبختانه، چندین استراتژی در کاهش چربی شکم و داشتن کمر باریک و شکم باریک جواب داده‌اند. این استراتژی‌ها عبارتند از:

۱) کالری دریافتی خود را کم کنید.

این یک واقعیت است که شما برای کم کردن وزن، نیاز به کاهش کالری دارید. یک روش محبوب این است که مصرف کالری روزانه‌ی خود را ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کاهش دهید تا انتظار داشته باشید ۵/۰ تا ۱ کیلوگرم در هفته وزن از دست بدهید. خوردن کالری کم می‌تواند باعث کاهش شدید میزان متابولیسم شود. این کاهش میزان متابولیسم ممکن است حتی پس از پایان رژیم شما ادامه یابد. این بدان معنی است که شما ممکن است میزان متابولیسم پایین‌تری نسبت به قبل داشته باشید. بنابراین، مهم است که مصرف کالری خود را بیش از حد و یا برای زمان طولانی محدود نکنید.
یک روش محبوب کاهش وزن این است که مصرف کالری روزانه خود را ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کاهش دهید تا انتظار داشته باشید ۵/۰ تا ۱ کیلوگرم در هفته وزن از دست بدهید. البته این روند نباید خیلی طولانی مدت ادامه داشته باشد

۲)فیبر، به ویژه فیبر محلول بخورید.

فیبر محلول زیادی آب جذب می‌کند و جذب غذا از طریق دستگاه گوارش را کم می‌کند. غذا زمان بیشتری در معده می‌ماند و موجب احساس سیری بیشتری می‌شود. همچنین، فیبر محلول می‌تواند کالری‌هایی که بدن شما از مواد غذایی جذب می‌کند را کاهش دهد. با مصرف فیبر محلول ، کمتر احتمال دارد که چربی اطراف اندام شما تجمع کند.
یک مطالعه‌ی انجام شده نشان داد که هر ۱۰ گرم افزایش فیبر محلول روزانه، باعث کاهش میزان چربی در حدود ۵/۷ درصد در طول ۵ سال می‌شود. منابع خوب فیبرهای محلول عبارتند از: جو، دانه‌های روغنی، آووکادو، حبوبات و زغال اخته.

۳) از محصولات پروبیوتیک استفاده کنید.

پروبیوتیک‌ها باکتری زنده هستند که نقش مهمی در کاهش وزن و حفظ وزن ایفا می‌کنند .نشان داده شده است افرادی که اضافه وزن و چاقی دارند، ترکیب متفاوتی از باکتری‌های روده را نسبت به افراد دارای وزن طبیعی دارند که ممکن است بر افزایش وزن و توزیع چربی تأثیر بگذارد.
مصرف منظم محصولات پروبیوتیک ممکن است تعادل در باکتری‌های روده ایجاد کند و خطر افزایش وزن و تجمع چربی در ناحیه‌ی شکم را کاهش دهد. محصولات پروبیوتیک شامل برخی انواع ماست و دوغ می‌باشند

۴) انجام تمرینات هوازی

انجام تمرینات هوازی راهی عالی برای سوزاندن کالری و بهبود کلی سلامت است. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که در تقویت بدن و کاهش سایز کمر بسیار مؤثر است .مطالعات معمولاً توصیه می‌کنند که هفته‌ای ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه ورزش هوازی متوسط تا شدید انجام شود، که تقریباً ۲۰ تا ۴۰ دقیقه در روز می‌شود. نمونه‌هایی از ورزش‌های هوازی شامل راه رفتن سریع، دوچرخه‌سواری و قایقرانی است.

۵) دریافت پروتئین

دریافت پروتئین کافی در رژیم غذایی شما می‌تواند متابولیسم شما را افزایش داده، اشتها را کاهش دهد و به کاهش وزن کمک کند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی کاهش وزن شما، ممکن است به ویژه در کاهش اندازه‌ی دور کمر تأثیر بگذارد.

۶) غذاهای غنی از اسیدهای چرب غیر اشباع را بخورید.

۷) مصرف کربوهیدرات‌ها را محدود کنید.

محدود کردن مصرف کربوهیدرات‌ها نشان داده است که دارای مزایای سلامتی قوی‌ای به ویژه برای کاهش وزن می‌باشد. به طور خاص، مطالعات نشان می‌دهد که رژیم‌های کم کربوهیدرات چربی اطراف شکم را هدف می‌گیرند و باعث کاهش سایز کمر شما می‌شود.

۸) انجام تمرینات به حالت ایستاده

انجام تمرینات به حالت ایستاده می‌تواند به سلامتی بیشتری نسبت به انجام تمرینات در هنگام نشستن یا با استفاده از دستگاه کاهش وزن منجر شود. با ایستادن، برای حفظ تعادل و افزایش وزن خود، عضلات بیشتری را فعال می‌کنید. بنابراین، بیشتر انرژی مصرف می‌کنید. مطالعه‌ای که در مقایسه با اثرات تمرینات ایستاده و نشسته انجام شد، نشان داد که برخی از تمرین‌های ایستاده باعث افزایش فعالیت عضلانی در مقایسه با نشستن شده است. مطالعه‌ی دیگری نشان داد که در موقعیت ایستادن ممکن است تنفس شما در مقایسه با نشستن افزایش یابد.

۹) سرکه سیب را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

سرکه سیب سرخ مزایای سلامت قابل توجهی دارد که بیشتر آنها به محتوای اسید استیک مربوط می‌شود. مطالعات متعدد روی حیوانات نشان داده است که اسید استیک ممکن است تجمع چربی بدن را کاهش دهد.

۱۰) هر روز حداقل ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کنید.

ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش احتمالاً مؤثرترین راه برای رسیدن به کاهش وزن و بهبود کلی سلامتی شماست. چیزی که جالب توجه است این است که مطالعات نشان داده است که شما نیازی به ورزش قوی برای به دست آوردن سلامتی و تناسب اندام ندارید و پیاده‌روی منظم و پی ‌در ‌پی به طور مؤثر باعث کاهش چربی بدن و چربی در اطراف شکم و کمر شما می‌شود
ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش احتمالاً مؤثرترین راه برای رسیدن به کاهش وزن و بهبود کلی سلامتی شماست. چیزی که جالب توجه است این است که مطالعات نشان داده است که شما نیازی به ورزش قوی برای به دست آوردن سلامتی و تناسب اندام ندارید و پیاده‌روی منظم و پی‌ در‌ پی به طور مؤثر باعث کاهش چربی بدن و چربی در اطراف شکم و کمر شما می‌شود.

 ۱۱) از دریافت کالری مایع خودداری کنید

آب گوجه فرنگی، آب میوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا به طور کلی با قند و کالری مایع جذب بدن می‌شود. یک مطالعه نشان داد که هر روز سرو یک نوشیدنی شکری شیرین، خطر ابتلا به چاقی را به میزان ۶۰٪ در کودکان افزایش می‌دهد. این نوشیدنی‌ها معمولاً حاوی فروکتوز هستند که به طور مستقیم به افزایش چربی شکم مرتبط است.

 ۱۲) غذاهای کامل بخورید.

بهترین توصیه‌های رژیمی که می‌توانید به افراد بدهید این است که رژیم غذایی خود را در کنار خوردن غذاهای کامل ادامه دهند. غذاهای کامل حاوی مواد مغذی، فیبر، آب، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. سعی کنید مقدار زیادی از دانه‌های کامل، آجیل، حبوبات، میوه‌ها، سبزیجات، لبنیات، ماهی و گوشت سفید بخورید.

۱۳)  نوشیدن آب

حداقل سه راه وجود دارد که در آن آب ممکن است به شما کمک کند تا شکمی صاف را به دست آورید. در ابتدا ممکن است با کاهش وزن به طور موقت به افزایش میزان متابولیسم شما کمک کند. دوم، نوشیدن آب قبل از غذا می‌تواند احساس سیری شما را بیشتر کند، بنابراین شما در نهایت کالری کمتری خواهید خورد .سوم، ممکن است به کاهش یبوست و کاهش التهاب شکم کمک کند. قبل از هر وعده‌ی غذایی یک لیوان بزرگ آب بخورید. این به شما در دستیابی به هدف کمک می‌کند
انجام روش‌های بالا ممکن است برای همه‌ی افراد امکان‌پذیر نباشد یا بخواهند از روش‌های دیگری نیز در کنار آن برای دست یافتن به شکم باریک و کمر باریک استفاده کنند. در اینجا استفاده از گن‌ لاغری توصیه می‌شود

۱۴) استفاده از گن ساعت شنی

گن لاغری ساعت شنی در واقع یک گن لاغری است که با فرم‌دهی به بدن و جمع کردن شکم و پهلوها کمک می‌کند که کمر باریک‌تر شده و بدن به شکل یک ساعت شنی دیده شود.
لاتکس داخل گن از نوعی صمغ تولید می‌شود ک لایه‌ی وسطی گن را تشکیل داده و مانع خروج گرمای بدن میشود و آن را در خودش حفظ کرده و باعث تعریق در آن ناحیه می‌شود. در نتیجه باعث کاهش سایز و چربی‌سوزی می‌شود و می‌تواند شما را به هدفی که در نظر دارید، یعنی داشتن شکم باریک و کمر باریک برساند.
گن لاغری ساعت شنی به این شکل است که در جلوی بدن از زیر سینه‌ها تا بالای کمر و از پشت از زیر گردن تا بالای باسن را می‌پوشاند و با توجه به نوع آن، موارد استفاده و کاربردهای مختلفی دارد؛ در هنگام ورزش، پیاده‌روی و هرگونه فعالیت اداری و یا غیراداری، به راحتی در زیر لباس قابل استفاده است و با جمع کردن پهلوها و شکم سایز را کم کرده و این تغییر سایز و کم شدن سایز به محض پوشیدن گن تا دو سایز قابل مشاهده است.

گن لاغری ساعت شنی مناسب چه کسانی است؟

  • کسانی که به دنبال لاغری شکم و پهلوهای خود هستند.
  • خانم‌هایی که بارداری را پشت سر گذاشته‌اند و می‌خواهند بدنشان و به خصوص شکم و پهلوهایشان را به فرم قبل از بارداری برگردانند.
  • کسانی که در باشگاه و یا در محیط بیرون ورزش می‌کنند.
  • برای ورزشکاران حرفه‌ای به خصوص آن‌هایی که به دنبال فرم دادن به قسمت شکم و پهلوی خود هستند.
  • برای افرادی که عمل زیبایی شکم انجام داده‌اند و نیاز دارند تا شکمشان دوباره فرم خوبی داشته باشد.
  • کسانی که کمر درد خفیف دارند و از کمربندهای طبی استفاده می‌کنند. (برای افرادی که کمردرد شدید دارند، استفاده از گن ساعت شنی به دلیل فشار وارده به محوطه‌ی کمر و بدتر شدن درد کمر توصیه نمی‌شود).
لازم به ذکر است جهت حصول نتیجه بهتر می بایست از گن ساعت شنی اورجینال استفاده نمود که بهترین مارک گن ساعت شنی اصل کلمبیا و همچنین بهترین مارک گن لاغری در ایران دو برند انمیشل ( ann michell ) و انچری (ann chery) میباشد.
و نیز قیمت گن ساعت شنی اورجینال از ۳۰۰الی ۶۰۰ هزار تومان بسته به نوع گن در نوسان است

 

X