پاسخ به ۱۶ سؤال رایج در مورد میکرونیدلینگ

جوان سازی پوست

امروزه جوان ‌سازی پوست طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از روش‌های جوان ‌سازی پوست استفاده از میکرونیدلینگ می‌باشد. در این روش با ایجاد خراش‌های سطحی روی قسمت‌هایی از پوست، بدن شروع به کلاژن‌سازی کرده و بافت آن قسمت‌ها را ترمیم می‌کند. کلاژن جدید جای جوش و چین و چروک‌ها را پر می‌کند و پوست صاف و کشیده می‌شود. در این مقاله قصد داریم به ۱۶ پرسش در خصوص میکرونیدلینگ و استفاده از آن پاسخ دهیم

۱) میکرونیدلینگ چیست؟

یک روش درمانی برای بهبود پوست است که شامل یک دستگاه دستی می‌باشد. این دستگاه دارای سوزن‌‌های بسیار ریزی است. در این روش از شکستن بافت‌‌های قدیمی اسکار و تولید سلول‌‌های پوستی استفاده می‌شود. تولید سلول منجر به ایجاد لایه‌‌های جدیدی از الاستین و کلاژن می‌شود که منجر به بهبود جریان خون در پوست و رفع ضایعات پوست می‌شود.

۲) میکرونیدلینگ چگونه کار می‌کند؟

دستگاه در طول پوست حرکت داده شده و به لایه‌‌های بالای پوست برای ایجاد زخم‌‌های کوچک سوزنی نفوذ می‌کند. در این جا بدن با تولید کلاژن و الاستین به این زخم‌ها پاسخ می‌دهد. در نتیجه، پوست بازسازی می‌شود و باعث کاهش جای زخم‌‌ها، خطوط و چین و چروک‌ها می‌شود.

[irp posts=”2176″ name=”جوان سازی پوست با درمارولر”]

۳) در چه مواردی می‌توان از میکرونیدلینگ استفاده کرد؟

برخی از شرایطی که می‌توان از این روش استفاده کرد عبارتند خطوط ظریف و چین و چروک، جای زخم ، بافت پوست و اندازه‌ی منافذ و علائم کشش پوست.

۴) بعد از درمان چه اتفاقی می‌افتد؟

اغلب افراد قرمزی و تورم ملایم شبیه به آفتاب سوختگی متوسط را برای ۲۴-۴۸ ساعت تجربه می‌کنند و ممکن است خونریزی کم و یا کبودی وجود داشته باشد. پوست در طول یک یا دو هفته به میزان قابل توجهی صاف و روشن‌تر خواهد شد. نتایج کامل چند ماه طول می‌کشد تا ظاهر شوند.

۵) روند درمان چگونه است؟

این روند با تمیز کردن پوست شروع می‌شود و سپس به وسیله‌ی این دستگاه پوست خراش داده می‌شود. معمولاً از محصولات تحریک‌کننده کلاژن، سرم‌‌های ویتامین C و یا روشن‌کننده‌ی پوست نیز استفاده می‌شود. به دلیل وجود خراش‌ها سرعت جذب سرم‌ها بالا است.

[irp posts=”2160″ name=”فواید شگفت‌انگیز استفاده از گن لاغری”]

۶) زمان بهبودی پس از استفاده از میکرونیدلینگ چقدر است؟

التهاب پوست بسیار موقت است و در عرض چند ساعت کاهش می‌یابد. اما ممکن است تا ۴۸ ساعت پس از درمان رنگ پوست کمی صورتی باشد. باید از کرم‌‌های ضد آفتاب برای محافظت از پوست استفاده شود. از لوازم آرایشی استفاده نشود.

۷) مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

برخی از مزایای شناخته شده‌ی آن عبارتند از: تأثیر و نفوذ بیشتر کرم‌‌های موضعی، افزایش گردش خون و تولید کلاژن، مقرون به صرفه بودن در مقایسه با سایر روش‌‌های جوان‌سازی، قابلیت استفاده بر روی تمام انواع پوست، قابل استفاده برای پوست سر و رویش مو و…[

میکرونیدلینگ و آکنه

۸) آثار میکرونیدلینگ روی پوست چیست؟

پوست را از بسیاری از جنبه‌ها بهبود می‌دهد، از جمله بهبود بافت پوست و کاهش ظاهر چین و چروک، بازسازی بافت، بهبود جای زخم، کاهش اندازه منافذ، و کاهش علائم کشش پوست.

[irp posts=”1937″ name=”انواع گن فورمیسی”]

۹) آیا این روش می‌تواند بر روی هر رنگ پوست انجام شود؟

این روش درمانی برای استفاده در تمام انواع پوست و رنگ‌ها بدون خطر ابتلا به مشکلات تغییر رنگ پوست استفاده می‌شود.

۱۰) آیا میکرونیدلینگ دردناك است؟

تا حدی بله؛ می‌توان قبل از استفاده از بی‌حس‌کننده‌‌های موضعی استفاده کرد.

[irp posts=”521″ name=”گن ساعت شنی چیست؟”]

۱۱) چند بار می‌توان از این روش استفاده کرد؟

میکرونیدلینگ می‌تواند با خیال راحت هر ۴ تا ۶ هفته یکبار در صورت نیاز تکرار شود. تولید کلاژن نیاز به حداقل ۳ جلسه درمان دارد، در حالی که کاهش اسکار و جای جوش نیاز به ۳ تا ۶ جلسه دارد. ۴ تا ۶ هفته باید بین یک دوره‌ی درمان و دوره‌ی بعدی فاصله باشد. معمولاً نتایج پس از اولین جلسه درمان ظاهر می‌شود.

۱۲) عوارض جانبی این روش درمانی چیست؟

هیچ عارضه‌ی جانبی منفی ناشی از این روش تاکنون در سرتاسر جهان گزارش نشده است.

۱۳) پس از درمان چه کار باید کرد؟

برای حداکثر بهبودی از لوازم آرایشی و مواد اسیدی یا فعال نباید برای ۲-۳ روز پس از درمان استفاده شود. قرار گرفتن در معرض نور خورشید توصیه نمی‌شود و بر استفاده از کرم‌‌های ضد آفتاب تأکید می‌شود.

۱۴) در چه مواردی نمی توان از میکرونیدلینگ استفاده کرد؟

از این روش درمانی برای تمام انواع پوست و رنگ‌ها می‌توان استفاده کرد به جز در موارد زیر:

  • افرادی که در یک سال گذشته پرتو درمانی کرده اند.

  • زخم‌‌های باز

  • عفونت‌‌های پوستی

  • بارداری یا تغذیه با شیر مادر

  • داشتن زخم‌‌های کلوئیدی

۱۵) هزینه این روش درمانی چقدر است؟

هزینه‌ی درمان در جلسات مشاوره با پزشک تعیین می‌شود، اما نسبت به سایر روش‌‌های جوان سازی پوست هزینه کمتری دارد.

[irp posts=”1023″ name=”درمارولر یک راه مؤثر برای جوانسازی پوست صورت”]

۱۶) خطرات و مشکلات پس از درمان کدام است؟

عفونت‌‌های پس از درمان بسیار بعید است که اتفاق بیفتد، زیرا این زخم‌‌های کوچک به سرعت بسته می‌شوند و درمان تحت شرایط بالینی انجام می‌شود، پس در صورت رعایت موارد بهداشتی مشکلی پیش نمی‌آید.

X