ورزش و گن لاغری، چگونه با گن لاغری و ورزش وزن خود را کم کنیم؟

کاهش وزن

 

احتمالاً شما هم بارها تبلیغات مختلف برای استفاده از گن لاغری، گن لاغری شکم، کمربند لاغری و تأثیر آن بر کاهش وزن و چربی سوزی را دیده یا شنیده‌اید و شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که آیا این تبلیغات واقعی هستند یا خیر؟ در این مطلب این موضوع و همچنین تأثیر ورزش بر لاغری، چربی سوزی و کاهش وزن را بررسی می‌کنیم. در این مطلب موضوعات زیر مرور می شوند:

 •  آیا برای ورزش کردن، چربی سوزی و کاهش وزن آماده هستید؟
 • چقدر ورزش باید انجام داد؟
 • ورزش‌های تناسب اندام
 • ایروبیک
 • توصیه‌های هنگام ورزش
 • کمربند لاغری و کاهش وزن
 • گن‌ لاغری و کاهش وزن

آیا برای ورزش کردن، چربی سوزی و کاهش وزن آماده هستید؟

اگر ورزش می‌کنید و قصد دارید تمریناتتان را به یک مرحله‌ی خاصی برسانید، یک راه مؤثر برای انجام این کار تمرین درست و با ابزار مناسب است. یک ورزش منسجم و همراه با وسایل ورزشی یک رویکرد صحیح تناسب اندام است که قلب را با تمرینات صحیح، قوی می‌کند و چربی سوزی می‌کند، عضله‌سازی می‌کند و شما را در رسیدن به نتایج دلخواه‌تان کمک می‌کند.
در این مطلب، برخی از حرکات ورزشی و توصیه‌های ورزشی که می‌تواند در راستای کاهش وزن و لاغری کمک کند، آورده شده است. مهم نیست که سطح آمادگی جسمانی شما چقدر باشد، با استفاده از راهکارهای ارائه شده در زیر می‌توانید به اهدافی که در پی آن هستید، دست یابید.

این یک واقعیت است که برای کاهش وزن باید کالری‌ای که می‌سوزانید از کالری دریافتی شما بیش‌تر باشد. برای کاهش وزن، واقعاً اهمیت دارد که شما کالری‌هایی که دریافت می‌کنید، بسوزانید. به گفته‌ی CDC، این مهم است که شما وزن اضافی خود را از بین ببرید.ورزش در طولانی‌مدت باعث حفظ وزن بدن می‌شود. با داشتن ورزش مداوم و منظم شانس حفظ وزن خود را افزایش دهید.

ورزش در طولانی مدت باعث حفظ وزن بدن می‌شود. با داشتن ورزش مداوم و منظم شانس حفظ وزن خود را افزایش دهید.

تناسب اندام

چقدر ورزش باید انجام داد؟

فقط با چند دقیقه تمرین در یک روز شروع کنید. این به بدن شما کمک می‌کند تا به آرامی به فعالیت خود ادامه دهید. برای رسیدن به هدف، روزانه باید حداقل نیم ساعت ورزش کرد تا تأثیرات آن بر سلامتی و کاهش وزن مشخص شود.
برای شروع تمرینات خود می‌توانید از روزی ۱۵-۱۰ دقیقه شروع کنید. شاید فکر کنید که این میزان تمرین کم است، اما نگران نباشید، انجام این تمرینات به طور مستمر و پیوسته تأثیر زیادی خواهد داشت.
برای تکرار هر تمرین کاری که باید انجام دهید این است که هر تمرین را ۴ دور ۴۵ تا ۶۰ ثانیه‌ای تکرار کنید. بین هر دور حدود یک دقیقه فاصله باشد. اگر می‌خواهید از تمرینات خود نتیجه خوبی بگیرید برای ۵ یا ۶ روز در هفته ورزش را در برنامه خود بگذارید، البته در خصوص ورزش‌هایی مانند ایروبیک بهتر است بیش از ۲ یا ۳ بار در هفته نباشد، زیرا فشار زیادی بر بدن وارد می‌کند و می‌تواند موجب آسیب شود.

ورزش‌های تناسب اندام

تمرینات قدرتی برای همه افراد عادی مفید است و امروزه یکی از مهمترین اجزاء تناسب اندام یا همان فیتنس و بدنسازی محسوب می‌شود. تحقیقات انجام شده نشان داده است که کاهش حجم عضلات در افراد سالخورده به دلیل کهولت سن ایجاد نمی‌گردد، بلکه به خاطر کمبود تحرک و فعالیت این موضوع پیش می‌آید. تمرینات قدرتی مثل وزنه برداری و انجام ورزش‌های مقاومتی به میزان دو بار در هفته هم به افزایش حجم عضلات و چربی سوزی کمک می‌کنند.
انجام برخی تمرینات قدرتی ممکن است باعث حجیم شدن ماهیچه‌ها نشود، اما در عوض، تراکم استخوانها و متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و با سفت و منسجم تر کردن عضلات باعث می‌شود لاغرتر به نظر بیایید.
انجام تمرینات ایروبیک به همراه تمرینات قدرتی گزینه‌ی بسیار خوبی است. ورزش ایروبیک باعث قوی شدن به قلب و ریه می‌شود و باعث می‌شود بدن بهتر از اکسیژن استفاده کند که این موضوع برای انجام تمرینات قدرتی و فیتنس عالی است. تمرینات قدرتی به نوبه‌ی خود باعث افزایش حجم ماهیچه‌ها، کاهش چربی بدن، و حفظ تراکم استخوان‌ها می‌شوند.

ایروبیک

ورزش ایروبیک نوعی تمرین است که ضربان قلب و تنفس را برای مدتی نسبتاً طولانی به طور مداوم بالا نگه می‌دارد. این مسئله باعش می‌شود قلب و ریه‌ها بیش از حد معمول کار کنند. البته قطعاً افرادی که مشکل قلبی یا عروقی دارند باید در خصوص ورزشی که می‌توانند انجام دهند، با پزشک خود مشورت کنند.

این نوع ورزش انواع مختلفی دارد که شامل دوچرخه، رقص ایروبیک، شنا، پیاده‌روی و… می‌شود. انتخاب هر کدام از این ورزش‌ها به وضعیت جسمی، سابقه‌ی سلامتی، علایق و اهداف افراد بستگی دارد. برای گرفتن نتیجه بیشتر، بهتر است دو نوع از این ورزش‌ها را انتخاب کرده و به طور متناوب انجام دهید.

ورزش‌های ایروبیک به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند، پر فشار و کم فشار. گزینه‌ی مناسب این است که نوع پر فشار آن که فشار بسیاری بر بدن وارد می‌کند و ممکن است آسیب زننده باشد با نوع کم فشار آن مانند شنا و پیاده روی به طور متناوب انجام شود. اینکار باعث کاهش احتمال آسیب دیدگی و فشار بیش از حد بر روی یک عضله خاص می‌شود.

انجام ۳ تا ۴ روز در هفته به مدت ۲۰ دقیقه انجام ورزش‌های ایروبیک مناسب می‌باشد. برای کاهش وزن با وضعیت جسمانی خوب می‌توان این ورزش‌ها را ۵ تا ۶ بار در هفته به مدت ۴۰ تا ۶۰ دقیقه انجام داد.

هیچ نیازی نیست که افراط کنید. تعادل همیشه بهترین نتیجه را می‌دهد و لذت بیشتری نیز از ورزش کردن نصیب شما خواهد کرد. افراد مبتدی و همچنین افرادی که بیش از اندازه اضافه وزن دارند، بهتر است با نوع کم فشار و متوسط ورزش خود را شروع کنند.

گرم کردن و سرد شدن بدن (به صورت درست) در کاهش ناراحتی و احتمال آسیب دیدگی اهمیت بسیار زیادی دارد. برای گرم کردن باید ابتدا با تمرینات سبک تر کار خود را شروع کنید و پس از اوج فعالیت به بعد، باز باید تمرینات را سبک تر و آرام تر کنید تا تمرین به اتمام برسد.

مهم‌ترین هدف در ورزش‌های ایروبیک، تحرک و پویایی است. پس بهتر است ورزشی را انتخاب کنید که به آن علاقه‌مندید و می‌تواند برای مدتی ضربان قلب شما را بالا نگاه دارد.

ورزش و کاهش وزن

توصیه‌های هنگام ورزش

 • نوشیدن آب:

هنگام ورزش مقدار زیادی عرق می‌کنید، بنابراین مطمئن باشید که بدن شما نیاز به آب دارد تا ماهیچه‌ها را قوی نگه دارد و انرژی شما بالا باشد. نوشیدن آب بیشتر در روزهایی که ورزش می‌کنید را در نظر داشته باشید. می‌توانید طعم آن را با استفاده از یک برش لیمو تغییر دهید.

 •  تصحیح عادات غذایی:

یکی از کارهایی که برای به دست آوردن نتیجه بهتر باید انجام دهید این است که غذای خود را به وعده‌های کوچک و میان وعده‌ها تقسیم کنید و همچنین از مصرف قندهای ساده و غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید. میوه و سبزیجات بیشتری در برنامه غذایی خود بگنجانید.

 • استراحت کافی داشته باشید:

این کمک می‌کند که بدن شما عضله بسازد و به شما انرژی لازم را بدهد تا احساس خستگی نداشته باشید. خواب مناسب برای یک فرد عادی بزرگسال ۸ ساعت در شب می‌باشد.

 • در انجام تمرینات خود پایدار باشید:

نه تنها توصیه می‌شود که ۵ روز در هفته ورزش کنید، بلکه اگر امکانش فراهم بود هر روز تمرینات خود را انجام دهید. پایداری در انجام تمرینات باعث می‌شود شما زودتر و بهتر به نتیجه برسید.

 • اهداف خود را دنبال کنید و پیشرفت خود بررسی کنید:

این که شما برای کاهش وزن تلاش می‌کنید بسیار خوب است، بنابراین برای حفظ انگیزه و ادامه مسیر وزن و سایز خود را اندازه گیری کنید و مقایسه کنید تا پیشرفت خود را ببینید و انگیزه لازم برای ادامه دادن را داشته باشید.

کمربند لاغری و کاهش وزن

اگر به دنبال کاهش وزن بوده باشید احتمالاً با گزینه‌ی استفاده از کمربند لاغری   نیز مواجه شده‌اید. این کمربندها به صورتی طراحی شده‌اند تا عضلات شکم را وادار به انقباض کنند. این اتفاق، عضلات شکم را به کار می‌گیرد و به مرور زمان کمک خواهد کرد تا عضلات شکم سفت و قوی شوند. البته این موضوع را باید در نظر داشت که استفاده از کمربند لاغری به تنهایی معجزه نمی‌کند! و حتماً باید با ورزش توأم باشد تا بتوان به نتیجه مناسب دست یافت. در صورت انجام ورزش مناسب همراه با استفاده از کمربند لاغری میتوانید چند سایز لاغر شوید. در غیر این صورت و تنها استفاده از کمربند لاغری نتیجه چندانی در انتظار شما نخواهد بود.

گن‌ لاغری و کاهش وزن

طبق اعلام رئیس انجمن پیشگیری و درمان چاقی استفاده‌ی افراد از گن لاغری برای کاهش وزن اثرات زیادی در کاهش وزن نخواهند داشت و اگر هم کاهش وزن به دنبال داشته باشند اثرشان موقتی است. بنابراین

برای رسیدن به نتیجه مناسب، بهتر است استفاده از گن لاغری توام با ورزش باشد تا بتوان به نتیجه مناسب دست یافت. گن لاغری در دو نوع گن لاغری زنانه و گن لاغری مردانه در بازار موجود است. استفاده از گن لاغری و انجام تمرینات مناسب ورزشی کمک خواهد کرد که فرایند کاهش وزن و تناسب اندام با سرعت بیشتری پیش برود و شما زودتر به نتیجه دلخواه خود دست یابید!!!

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”خرید انواع گن لاغری ساعت شنی” style=”gradient” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-hand-pointer-o” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fsharayel.com%2F%25d9%2581%25d8%25b1%25d9%2588%25d8%25b4%25da%25af%25d8%25a7%25d9%2587%2F|||” css=”.vc_custom_1541920863790{margin-top: 20px !important;}” ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5beded037b0d8″][/vc_column][/vc_row] [kkstarratings]
X